Jak si zorganizovat čas?

13. září 2015 v 17:30 | MiKi |  Deník
Protože nastalo září, každého studenta dříve nebo později, čeká škola. S tím přichází určité povinnosti, kvůli kterým máme méně a méně času. Přemýšlela jsem, jak všechno hravě stihnout, zvládat věci do školy a najít si ještě chvílku pro sebe a kamarády. Jestli máš ve svém časovém zorganizování tak trochu chaos, přečti si pár mých rad a vychytávek.

1. Pořiď si deník nebo diář!

Připadá ti dětinské vlastnit deník nebo diář se svými poznámkami? Máš pocit, že by jsi do něj nepsala? Kašli na veškeré obavy, mít diář je nutností v organizování času!

Writing plannerDeník/diář může být v podstatě jakýkoliv. Klidně může mít prázdné stránky. S trochou fantazie vystačíš s čímkoliv.

Papers, caffeine & all-nighters | via Tumblr

Asi to bude znít hloupě, ale udělej si čas na naplánování svého času. Když se ti nebude chtít, budeš mezitím dělat ještě něco, nebude to moc přínosné. Udělej si kávu, čaj, pusť si hudbu, sedni si ke stolu, zapal svíčky a plánuj.

Cute as heck weekly planner
Můžeš si také vytisknout různé plánovače, které jednoduše najdeš na Google.

Yellow and Pink DAILY PLANNER Printable (Meline-Etsy) by Michelle Nguyen

2. Urči si priority

Je pro tebe důležitější efektivní učení, odpolední spánek nebo procházky se psem? Ať už je to cokoliv, stanov si, co všechno chceš za daný den stihnout. Nejdůležitější věci si naplánuj jako první a zbytek času doplníš postupně.
Mě se učí nejlépe večer, podle toho se pak zařizuji.

Např. 14.9.2015
7:30 - 15:15 ŠKOLA
15:15 - 16:00 - PŘÍJEZD DOMŮ, JÍDLO
16:00 - 17:00 - SPÁNEK
17:00 - 18:00 -
18:00 - 19:00 -
19:00 - 20:30 - ÚKOLY, ÚČENÍ
..
..

Když už mám všechno co chci naplánované, můžu přidat věci, které už nejsou z nutnosti, ale pro radost - kamarádi, blog, apod.

3. Věnujte se jedné věci, ale naplno

Vím, že v tom nejsem sama. Pokaždé, když se chci učit a mám poblíž mobil, samozřejmě skončím u Instagramu aj. Proto se snažím telefon odložit někam, kde na něj ani neuvidím nebo si zapnout hudbu do reproduktorů na druhé straně pokoje. Nestane se nic, když chvíli nebudeš viset na Facebooku, zkus se raději opravdu soustřeďit na jednu věc! Zbyde ti i několik hodin na svůj volný čas, neboj.

4. Život není jen o povinnostech

Musím si zapsat každý úkol. Vlastně si musím napsat vše, co mám udělat, protože pořád zapomínám. Ale není to jenom o tom, že musíme nakoupit to a to, udělat seminárky nebo projekty do školy a další. Na každou stránku můžeš napsat nějaký citát, malovat si, napsat nápady, momentálně oblíbené písničky, kdy budeš mít rande s přítelem a jednoduše všechno, co ti dělá radost.

@needawildheart | via Tumblr

5. Barvičky a lepíky

Pořiď si barevné gelovky, fixy, zvýrazňovače a také lepíky, pásky nebo kancelářské sponky. Když vše budeš mít barevné, bude se ti lépe orientovat, ale také se ti bude deník/diář líbit.

@needawildheart

6. Udělej si zkušební týden

Zkus si naplánovat jeden týden. Tak uvidíš, jestli tě to bude bavit a jestli to pro tebe má vůbec nějaký smysl. Třeba poznáš, jestli věci, které ti zabírají čas, za to stojí. Zkus se motivovat a odměňovat.

trying to study : Photo | via Tumblr

7. Bav se!

Tímto jsem ti chtěla předat pár rad nebo tipů, jak nějak zorganizovat svůj den. Nejsem taková, že bych všechno na minutu dodržovala, musela se řídit přesně podle toho, co jsem si napsala. To opravdu ne, ale snažím se to zhruba dodržovat a sledovat, jak se svým časem nakládám.
Je tolik možností, jak využít čas a s trochou fantazie budeš hrdá za svůj deník!


Děkuju za přečtení,
mějte se krásně! ♥

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ddreamer | Web | 13. září 2015 v 17:51 | Reagovat

diář mám, ale je skoro prázdný :D. Zkoušela jsem i plánování - jak dlouho dělat to, jak dlouho to a tak, ale většinou jsem skončila u toho, že jsem si to napsala a pak to neplnila :D. Ale jinak nemám problém s tím, abych se tehdy a tehdy učila, takže si to ani nemusím nějak plánovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama