Málo hezkých slov?!

12. listopadu 2015 v 17:30 | MiKi |  Téma týdne
Spoustě lidem ani nedochází, jakou mají slova váhu. Že slova mohou mrzet více než cokoliv jiného.
Nezáleží na tom, jestli jde o hádku, neshodu nebo pomluvy. Každý dříve nebo později může litovat toho, co řekl.

Bohužel ani mě se tato situace nevyhla a nespočetněkrát jsem litovala, že jsem řekla něco, co jsem neměla. Ale také je mnoho hnusných vět, které jsem asi neměla slyšet já a stále se mi v hlavě opakují. Když se s někým pohádám, alespoň se snažím omluvit, když už to skončilo hádkou. Všimla jsem si, že se strašně málo lidí dokáže omluvit, přitom jedno "promiň" dokáže zachránit tolik věcí!

Je to asi dobou, ale váha slov se docela zlehčuje jedná-li se o hezké slova. Myslím tím, když někomu řeknu "Mam tě ráda", tak si toho váží málo. Naopak, všímá si více věcí, které řeknu špatně.
Podle mého by se o hezkých věcech mělo dávat vědět. Když si někoho vážíme, když se nám něco a někdo líbí nebo taky mluvit o maličkostech, které nám dělají radost. Někdy už třeba nestihneme člověku říct, že ho máme rádi. Myslím, že stačí třeba kamarádce říct, že jí to sluší, poděkovat za dobrý oběd, říct člověku, jak je hodný, pochválit někomu tričko, poděkovat prodavačce za ochotu, i když se jedná o její práci. Mám pocit, jako by se tahle slova říkaly málo, přitom opravdu potěší.

I když si to neuvědomujeme, slova mohou hodně ranit. Kvůli slovům můžeme přijít o lidi, kterých si vážíme. Proto je dobré si všechno rozmyslet dříve než cokoliv vypustíme z úst. Mimochodem, co je špatného na tom říkat více hezkých věci?!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic | E-mail | Web | 12. listopadu 2015 v 21:44 | Reagovat

Ten obrázek - nápis - to vystihuje naprosto dokonale. Musím se přiznat, že se mi celkem v poslední době daří toto předsevzetí plnit. Když mám prostě náladu tomu člověku něco říct, řeknu si: potěšilo by tě to, kdyby ti to řekl někdo jiný? Nejde to říct jinak? Je to opravdu pravda?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama