Dopisování

9. května 2016 v 17:06 | Barča |  Deník
Klasické dopisování se postupem času a doby stalo méně oblíbenou činností. Všichni přece můžeme napsat zprávy přes sociální sítě. Pravdou je, že tato záliba, oproti psaní na internetu, okrádá o více času. Přece jenom, musíme jít na poštu koupit obálky, poštovní známky, vymyslet obsah dopisu, přepsat ho, protože ručně psané dopisy dodávájí tomu všemu ještě větší kouzlo (i když jsou občas nečitelné) a opět s ním vyrazit k nejbližší poštovní schránce. Proč se tedy této zálibě pořád někdo věnuje?
V první řadě bych Vám ráda řekla, jak jsem se ke klasickému dopisování vlastně dostala. Je to asi rok zpátky, co jsem si pročítala fóra na Vinted a narazila jsem na jedno s názvem "Dopisování". Ze zvědavosti jsem ho otevřela a překvapilo mě, kolik lidí hledá někoho, s kým by si mohli psát. Řekla jsem si, proč se s někým neseznámit touto formou a hned jsem napsala jedné slečně do zpráv, jestli by do toho se mnou nešla. A tak to začalo.

Dopisování mám ráda hned z několika důvodů. A myslím, že nejsem jediná. Ten hlavní je, že mě opravdu baví dopisy psát. Vymýšlet o čem budu psát, jak dopis ukončit, co k němu přiložit jako dáreček a vše, co je s tím spojeno.

flowers, pink, and Letter image

Další věc, která mě na tom baví je čekání na dopis. Zní to trochu zvláštně, ale opravdu. Když jsem se vracela ze školy, doufala jsem, že najdu dopis ve schránce. Teď, když jsem doma, vždycky vyhlížím pošťačku, jestli mi náhodou nějaký dopis neveze.

Samozřejmě je to proto, protože se na každé psaní těším a užívám si čtení každého z nich. Nevím, jestli to všichni chápete, ale je to úplně něco jiného než dostat e-mail nebo zprávu na Messenger. Navíc je to super možnost, jak se seznámit s lidmi z druhé strany republiky nebo i zahraničí.

moon, grunge, and letters image

A proč jsem psala tento článek?
Ne jenom z důvodu vysvětlit, proč si ráda dopisuju já, ale také jsem se chtěla zeptat, jestli by jste měly zájem o to, dopisovat si se mnou klasickými dopisy. Myslím, že je to více osobní, než po internetu.
Kdyby jste zájem měly, stačí mi napsat na e-mail picturess.blog@seznam.cz a můžeme se na všem domluvit.

Mějte se krásně! ♥
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama