Co si vzít do letadla?!

20. července 2016 v 16:30 | Barča |  Deník
Prázdniny jsou v plném proudu, všichni někam cestují a možná právě i ty odlétáš k moři a nevíš, co s sebou na palubu do příručního zavazadla. Pojď se podívat, co si balím já.

travel, city, and sky image

1. Zavazadlo


Protože příuční zavazadlo je to, které budeš mít u sebe po celou dobu letu, potřebuješ si důkladně zabalit vše, co je pro let nezbytné a taky co by se ti mohlo hodit.

Jako hlavní je výběr toho správného zavazadla. Ať už je to batoh, kabelka nebo plátěná taška, musíš myslet na to, kolik kilogramů daná cestovní kancelář toleruje, ale zároveň, ať se ti do ní vleze vše potřebné. Já jsem si vybrala kabelku. Vše se do ní vleze, jsem na ni zvyklá a na cestování je pohodlná.

2. Doklady a peníze

Určitě doma nesmíš zapomenout peníze a doklady - občanský průkaz, pas, letenku, kartičku pojištěnce a další potřebné doklady, například pro ubytování. Já je vždy mám pohromadě v nějaké složce, abych je měla při ruce, pohromadě a nehledala je po celé kabelce.

3. Zábava

Mě čeká pouze dvouhodinový let, takže mi k zabavení postačí sluchátka a telefon, popřípadě křížovky s propiskou. Pokud ty plánuješ let delší, určitě bych si s sebou přibalila knihu, diář nebo deníček, antistresové omalovánky, oblíbený časopis a podobně. Pokud si plánuješ vzít fotoaparát, rozhodně si ho vem s sebou na palubu. Nikdy nevíš, jak kdo s kufry háže, navíc můžeš pořídit i hezké fotografie.


4. Léky

Pokud během letu potřebuješ užít nějaké prášky, určitě si je přibal k sobě. Zbytek bych ale raději dala do registrovaného kufru.


5. Kosmetika

Já osobně si beru pouze tři kosmetické produkty. Balzám na rty, vzorek parfému a antibakteriální gel na ruce. Jak jsem již zmínila, poletím 2 hodiny a nepotřebuji se za letu malovat nebo upravovat. Pro pohodlnější let se neplánuji malovat, akorát si udělám cop.
Jestli ale po přistání potřebuješ vypadat reprezentativně, kosmetiku si zabal do průhledné kosmetické taštičky.

6. Ostatní

Do této kategorie řadím žvýkačky nebo bonbony kvůli zalehlým uším. Kapesníky, gumičky a sluneční brýle nebo také mikinu a svetr, protože v takové výšce a klimatizovaném letadle je trochu zima.


Doufám, že ti byl tento článek alespoň trochu nápomocný a už si nebudeš lámat hlavu s balením.
Měj se krásně! ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Spake | Web | 20. července 2016 v 16:43 | Reagovat

Parádní článek - takhle si představuju kvalitní psaní! :)

Určitě ukládám a až bude čas, poohlédnu se tu. :)

2 Danča | Web | 21. července 2016 v 13:32 | Reagovat

Tak tohle je skvělý pomocník, díky!

3 Barča | Web | 8. srpna 2016 v 13:13 | Reagovat

[1]:,[2]:: Děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama