Víkend v Ostravě // Weekend in Ostrava

13. listopadu 2016 v 17:30 | Barča |  Deník
Tento víkend jsem výjimečně strávila v Ostravě, a proto jsem se rozhodla fotit všelijaké zážitky a udělat z toho jeden článek plný fotek. Doufám, že se vám bude takový malý report z mého víkendu líbit.Většina studentů vysokých škol považuje už pátek za víkend. Buď jsou všichni doma, mají volno nebo někteří, tak jako já, mají už jenom ty nejlehčí předměty. Proto začnu psát už od pátku.
Každý pátek vstávám z postele jako první. Je 5:45. Všichni v bytě spí nebo ještě leží. Protože je všude tma, snažím se nezakopnout o postel spolubydlící a nazout si dvě stejné ponožky. Jdu se nachystat na hodinu tělocviku, což pro mě znamená tenis. Ani já bych v životě neřekla, že kvůli tenisu budu vstávat tak brzy. Dost lidí se mě ptá, proč to tak mám a důvod je jednoduchý. Chtěla jsem tenis, jindy mi to časově nevycházelo a alespoň jezdím domů, do malé vesnice, brzy.

Je 6:10 a s raketou přes rameno, míčky a úborem na tělocvik vycházím z bytu. Ještě je tma. Po cestě na tramvaj mám strach z pochybných obyvatel Ostravy, kterých je hned po ránu plné Masarykovo náměstí. Při míjení každého z nich přidávám na rychlosti chůze, abych už byla na zastávce a jela na kurty. Když jsem stála na zastávce, tak jsem si všimla, že je Nová Karolina už ozdobena Vánočními světýlky a dekoracemi.


Cestou tramvají poslouchám písničky a jak už to u blíženců bývá, v hlavě se mi každou minutu přehrávají nejrůznější vzpomínky, myšlenky, blbosti.
Tenis byl náročnější než obvykle, protože mi učitel přiřadil protihráče kluka, takže jsem se víc naběhala, musela jsem dávat větší rány a celkově být rychlejší. Po tenise mám ještě hodinu angličtiny. Je to můj nejoblíbenější předmět, takže mi vždy uteče.
Po angličtině vždy pospíchám na byt, sbalím se a jedu domů. Nyní ale nespěchám, tak se na byt táhnu jako slimák a po příchodu vařím oběd. Pak na chvíli odpočívám a vyrážím na krátkou procházku po městě.
Sobotní ráno začalo nejlépe jak mohlo - kávou a vánočkou s marmeládou. Po vynikající snídani jsme se spolubydlící vyrazily do města. Projít obchody, objevovat malé uličky, kde jsme doposud nebyly, fotit zajímavosti okolo nás a nakoupit.
Při focení Vánoční výzdoby v Nové Karolině mě zastavil security s tím, že se fotit nesmí. Takže jsem stihla vyfotit jen dvě fotky, o které se s Vámi jednoduše musím podělit. Pokud někdo z vás víte, proč se nesmí fotografovat a nahrávat v nákupních centrech, tak mi to prosím napište do komentářů.Zbytek soboty je odpočinkový. Při hrnku čaje pokračuju v psaní tohoto článku, hraju hry, ležím, dívám se na videa nebo poslouchám hudbu a brzy půjdu spát.

Nedělní ráno začíná stejně tak, jako to sobotní. Pokračuje už ale úplně jinak. Musím se učit podnikovou ekonomiku, protože jsem poslední hodiny nedávala dostatečný pozor. :D Naštěstí je učivo lehké, tak mi to nezabírá tolik času. Následuje úklid pokoje, takže si pouštíme hudbu a vrháme se na to.


Po obědě a odpoledním odpočinku se se spolubydlící chystáme cvičit podle videa od Jillian Michaels. Myslím, že ji znají všichni, kteří se o cvičení a posilování alespoň trochu zajímají. Nebudu lhát, zapotila jsem se jako prase, proto hned mířím do sprchy.

Výsledek obrázku pro video jillian

Po sprše přicházím na to, že nic zajímavého se vlastně už dít nebude a proto celý tento článek ukončím. Doufám, že Vás nahlédnutí do mého soukromí baví stejně tak, jak mě o tom baví psát. :)
Chtci ještě říct, že některé fotky jsou ze snapchatu, kde mě najdete pod nickem bmatiskova.
Mějte se krásně!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dáša | Web | 14. listopadu 2016 v 11:25 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že Ostravu vůbec neznám, tak se mi fotky moc líbily. A jak vidím, už se to někde obléká do vánočního....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama