Čistý vzduch // Fresh air

20. ledna 2017 v 20:21 | Barča |  Deník
Je skoro půl noc a já nemám ani pomyšlení na spánek. Napadlo mě napsat článek pro všechny, kteří mají potíže se sebevědomím, pro někoho, koho potkalo něco podobného nebo jenom pro tebe, protože rád/a čteš nové články od neznámých autorů.
Free Spirit | Bliss | Freedom | Happiness | Joy | Expression | Be Free | Celebrate Life #nakedspirit:

Nejsem příznivce příliš sluníčkových lidí, jejichž pozitivitě zrovna nejde věřit. Ale mám ráda, když jsou lidé dobře naladěni a smějí se. Od srdce.
Já jsem typ člověka, který se vždy usměje první a který se vlastně směje pořád. Je to o mě známo, jsem pro rodinu a blízké takový malý smíšek. A odmala jsem zvyklá mít hromadu deníčků a psát do nich vše, co mě štve. Před několika lety jsem si místo zápisníčku založila blog, kde už se postupně tyto články neobjevují. Dneska je ale den, kdy nemůžu přestat myslet na jednu věc. Zkusím to místo deníčku, napsat sem a doufám, že už se mi to nebude motat v hlavě, protože už mě to trápí nějakou chvíli. Taky ti pomáhá se z věcí vypsat nebo máš jiná fígl?
Lidé přicházejí a odcházejí. To už všichni víme. Co ti ale chci říct je, ať lidem, kteří jsou pro tebe nějakým způsobem toxičtí, necháš své dveře otevřeny. Každý nemá takové srdce, jako máš ty a na světě je bohužel spousta falešných lidí, kteří tě chtějí vidět chybovat.
Můžeš se ptát, jak vlastně toxického člověka poznáš?
Odpovědí je hned několik. Takový člověk ti nikdy nevěří, nikdy ti nic nepochválí, pořád tě shazuje, mluví pouze o sobě, vyvrací ti sny nebo říká škaredé věci, které tě mohou mrzet. Taky to ale může být člověk, který nesnese tvé blízké, kdo na tobě pořád hledá nedokonalosti, kdo tě budou kritizovat za vše, co uděláš a při nejhorším si před tebou bude hrát na kamaráda, ale za zády pomlouvat. Takhle si já přátelství nepředstavuju.
hate, qoutes, and negative image
Vím, že nejsem jediný člověk, kdo něco podobného zažil, i když bych si to strašně přála. Ale pokud můžu z vlastní zkušenosti říct, tak takoví lidé tě akorát donutí si myslet, že nestojíš za nic. Kvůli jiným se stáváme dokonalou verzí něčeho, co vevnitř ani nejsme my. Začínáme se chovat podivně, myslíme jinak, a i okolí si všímá, že s námi není něco v pořádku. A právě toho už mám dost. Já osobně jsem pořád myslela negativně, věřila jsem věcem, které se nemohly stát ani ve snu, neustále jsem měla pocit, že nejsem dost dobrá, že pořád dělám něco špatně. A jestli jsi zažil/a něco podobného, tak teď zpozorni.
Nikdo není skvělý ve všem, ale každý v něčem. Všichni jsme svým způsobem něčím zajímaví a krásní. Každého baví něco jiného, každý má jiný styl hudby, všichni jsme originální. A nikdo ti nemůže dát ten pocit, že ten tvůj originál je špatný. Protože není. Nenávidím, když poznám člověka, který se nerealizuje jen kvůli strachu. Kvůli strachu z neúspěchu. Protože mu právě někdo řekl, že na to nemá nebo proto, že mu nevěřil. Hloupost. Baví tě malovat? Tak maluj a tvoř. Miluješ čokoládu? Tak ji sněz, kolik chceš. Můžeš si dělat co chceš a nikdo nemá právo ti říkat, co je a není správné, protože to, co je dobré pro tebe, víš jen a pouze ty. Nejlepší (nebo nejhorší?) na tom je, že člověk, který ti škodí není ani o trochu lepší než ty.
Zbavit se takových lidí nemusí být vždy snadné, a že ti v tom může něco bránit. Až to všechno přejde, časem ani nebudeš věřit, proč někdo byl ve tvém životě tak strašně dlouho. Najednou budeš svobodnější a šťastnější a nebudeš si připadat hloupě za vše, co uděláš. Všechno zlé na tobě může ponechat šrámy, ale přejde to. Obklopuj se hodnými lidmi a těmi, kteří ti dělají radost nebo ti alespoň zlepší náladu.
Jak jsem se zmínila na začátku, článek píšu pro všechny, a tak trochu i pro sebe, abych zapomněla na část života, která pro mě nebyla úplně krásná.
Snad vám, kteří máte nebo jste měli podobný problém, tak článek pomohl a ostatním zbytečně nevzal deset minut života.
Mějte se krásně a nezapomeňte dělat vše, co baví vás a ne, co říkají ostatní.
people and toxic image
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama