Udělej si vlastní diář!

3. ledna 2017 v 17:00 | Barča |  Do It Yourself
Taky pořád chodíš po obchodech, brouzdáš internetem a nemůžeš najít ten správný diář? Nebo když už na nějaký narazíš tak je extrémně předražený? Já ano a proto jsem se rozhodla si letos vytvořit svůj vlastní. Je to naprosto jednoduché a hlavně si ho můžeš udělat úplně podle sebe. Pojď se podívat, jak jsem si svůj diář udělala já.
Co budeš potřebovat?

Nejpodstatnější pro toto diy je nějaký sešit, notes nebo obyčejný deník. Já mám ten svůj z Tesca, za 28 korun. Je velikosti A5, protože si nedokážu s sebou tahat formát A4. Fantazii se meze nekladou a tak nemám přesné instrukce k tomu, co budeš potřebovat dál. Já jsem využila washi (ozdobné) pásky, které seženeš buď v papírnictví nebo na mém věrném Aliexpressu. Dál ozdobnou a černou fixu, nůžky, samolepky a vytisknutý kalendář.
Postup:
Na Pinterestu najdeš hromadu kalendářů, které si můžeš vytisknout ("printable calendar'"). Přesně ten kalendář, jako mám já, najdeš na odkazu zde. Jednoduše jsem si nastavila, že chci kalendář vytisknout na velikost A5 a už se tisklo. Všechny měsíce jsem vystřihla tak, aby se mi vlezly na stránky mého sešitu.


Aby byl můj diář veselejší a hezčí, na první stránku jsem napsala "Hello 2017" a různě ji ozdobila. Na druhou stranu, jsem si nalepila lepíky. Většinu z nich jsem dostala od mé kamarádky Katky (se kterou si dopisuju a která určitě čte tento článek, takže tě zdravím!) :)
Můj sešit má 80 stránek a protože je 12 měsíců, každému měsíci jsem udělala 6 volných stránek. Zbylých 8 určitě využiju třeba na oblíbené internetové stránky, na různé zápisky, poznámky a jiné.


Na každou první stránku měsíce jsem washi páskou z horní strany nalepila daný měsíc, co jsem si vytiskla.


Můžeš taky psát hned pod vytisknutý měsíc, například nejdůležitější úkoly toho měsíce, nějaké cíle a podobně.

Můj tip:

Obal si také můžeš udělat jakýkoliv. Můžeš ho oblepit balícím papírem, washi páskama nebo z časopisů vystřihnout obrázky, co se ti líbí a nalepit je tam.

Jestli bydlíš sama, jako já, určitě by se ti mohl hodit přehled peněz, které za měsíc utratíš. Tady najdeš vytiksnutelné pomocníky. Na Pinterestu je opravdu skvělých vychytávek do diřáů - plánovače, cvičební plány, motivační citáty, štítky, které určitě můžeš využít!

Jestli se ptáš, na co ještě můžeš potřebovat volné stránky, tak já je určitě využiju na články na blog, na různé vstupenky, jízdenky, malé fotky, které za ten měsíc získám. Mám doma scrapbook plný vstupenek do kina, zoo nebo divadla, letenek, fotek, které jsem za určitý rok nasbírala. Takže mě napadlo udělat něco podobného do jedné knihy, právě s diářem.

Nejskvělejší na tom je, že si opravdu můžete dělat co chcete a že diář každého z nás bude vypadat úplně jinak.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dominika | Web | 4. ledna 2017 v 12:47 | Reagovat

Parádní, to je nápad!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama