Deník

Krásná krátká dovolená.

24. června 2017 v 18:00 | Barča
Krásný den! Dnešní článek bude po dlouhé době o cestování. S přítelem jsme už nějakou chvíli rozhodovali, že se někam podíváme. Nejdříve nás napadl výlet do Itálie. Benátky jsou přece ideálním místem pro zamilované. Cesta nebyla podle našich představ a vybírali jsme dál. Pořád dokola jsme hledali v zemích jako Chorvatsko, Bulharsko, Francie, ale kam jsme se nakonec podívali? To se dozvíš, když rozklikneš celý článek.


Radosti 2017 // Květen

31. května 2017 v 17:31 | Barča
Krásný den všem. Jsou věci, které jsem si za květen oblíbila, místa, která jsem navštívila nebo zážitky, co jsem zažila. O veškerých produktech, akcích a momentech se s tebou chci podělit. Stačí kliknou na celý článek.

Výsledek obrázku pro hello may tumblr

Radosti za březen

1. dubna 2017 v 18:00 | Barča
Krásný den! Dneska bylo venku naprosto nádherně, doufám, že sis to užila! Měsíc březen opravdu utekl, vlastně ani nemůžu uvěřit, že už začíná duben. Těším se až všechno dokola bude kvést a všechno bude veselejší. Nicméně ti nyní chci ukázat, co mi dělalo radost v měsíci březnu. Snad se ti bude článek líbit.

Radosti 2017 // Leden

1. února 2017 v 22:39 | Barča
Krásný den všem. První měsíc roku 2017 utekl jako voda a mi radostí se s tebou podělit o mé oblíbené věci za měsíc. Pokud jsi u mě poprvé, každý měsíc čtenářům představuji kosmetiku, oblečení, jídlo, knihu, hudbu a zážitek, které jsem prožila, vyzkoušela, objevila nebo mi jednoduše přirostly k srdci. Třeba tě něčím inspiruji nebo ti ukážu něco, o čem jsi doposud nevěděl/a.


Čistý vzduch // Fresh air

20. ledna 2017 v 20:21 | Barča
Je skoro půl noc a já nemám ani pomyšlení na spánek. Napadlo mě napsat článek pro všechny, kteří mají potíže se sebevědomím, pro někoho, koho potkalo něco podobného nebo jenom pro tebe, protože rád/a čteš nové články od neznámých autorů.
Free Spirit | Bliss | Freedom | Happiness | Joy | Expression | Be Free | Celebrate Life #nakedspirit:

Moje postel.

7. ledna 2017 v 17:30 | Barča
Krásnou sobotu všem! Při dnešním úklidu pokoje mě napadlo, že by Vás mohla zajímat má ložní souprava, tedy povlečení, deky a polštáře. Pojďme se společně podívat, co zdobí mou postel.

Radosti za prosinec!

31. prosince 2016 v 15:00 | Barča
Zdravím vás v posledním dni tohoto měsíce a roku. Mojí tradicí je, psát každý poslední den měsíce radosti. Radosti jsou článek plný mých oblíbených věcí. Od kosmetiky až po jídlo. Dneska je to za prosinec i za rok 2016, takže mé povídání bude o něco delší. Raději se na to hned vrhneme.

Radosti za listopad ♥

30. listopadu 2016 v 17:00 | Barča
Ahoj všichni, nechápu, jak je to možné, ale píšu další radosti za měsíc. Ten čas šíleně letí a já vám chci opět ukázat, co jsem si oblíbila a co mi udělalo radost, tentokrát za měsíc listopad.


Víkend v Ostravě // Weekend in Ostrava

13. listopadu 2016 v 17:30 | Barča
Tento víkend jsem výjimečně strávila v Ostravě, a proto jsem se rozhodla fotit všelijaké zážitky a udělat z toho jeden článek plný fotek. Doufám, že se vám bude takový malý report z mého víkendu líbit.

Radosti za říjen ♥

31. října 2016 v 17:30 | Barča
Krásný den všem. Dnešní článek bude, jako každý poslední den v měsíci, radosti za září. Tento druh článků se stal mým oblíbeným, vždy se těším, až vám ukážu, co nového jsem si oblíbila a třeba Vás něčím inspirovala. Tak pojďme na to.

Radosti za srpen ♥

31. srpna 2016 v 17:30 | Barča
Krásný den všem! Napadlo mě si ve svém blogovém světě shromažďovat různé vzpomínky a vytvořit z nich sérii článků s názvem Radosti za daný měsíc. Bude se jednat o článek rozdělený na šest kategorií (kosmetika, oblečení/doplněk, jídlo/pití, zážitek, písnička, film/seriál) a ke každé kategorii napíšu oblíbené věci nebo zážitky, které se za měsíc přihodily.
Myslím, že mi všichni rozumíte a proto se na to vrhneme.

klikni na ceý článek ♥

Co si vzít do letadla?!

20. července 2016 v 16:30 | Barča
Prázdniny jsou v plném proudu, všichni někam cestují a možná právě i ty odlétáš k moři a nevíš, co s sebou na palubu do příručního zavazadla. Pojď se podívat, co si balím já.

travel, city, and sky image

Existuje ještě láska?

29. června 2016 v 17:00 | Barča
Poslední dobou se v mém osobním životě a blízkém okolí děje spousta věcí, které mě nutí zamyslet se nad otázkou, zda ještě vůbec existuje láska a proč se s ní tak zahrává. Lidi, kteří jsem myslela, že jsou stvořeni jeden pro druhého se rozvádí, dlouhodobé vztahy končí a někteří jí pouze využívají.
Vždy jsem si myslela, že si najdu prvního kluka, budeme spolu nějakou dobu chodit, trávit spolu čas, všechno bude hezky klapat, po čase u sebe budeme přespávat, budeme spolu bydlet, spokojeně žít snad až do konce. Tato myšlenka mě ale přešla v moment, kdy jsme se s první láskou rozešli. Došli jsme k třetí části, což v mých myšlenkách znamenalo "všechno bude hezky klapat". (Bylo nám 11 let.) Je to dávno, vlastně už si nevzpomínám, proč se naše cesty rozdělily. V tu samou chvíli mi nedošlo jenom to, že se svojí první láskou nezůstanu do konce svého života, ale taky, že je strašně snadné se s někým rozejít. Nemyslím to tak, že to nebolí, přiznávám, bolí to šíleně. Ale myslím to tak, že je snažší se rozejít než pro trvání vztahu něco udělat, snažit se, více dávat než dostávat.
Když to řeknu tak. Naši rodiče, prarodiče, praprarodiče, většina z nich měla jednu, možná tak dvě velké lásky, z nichž si právě jednu vzala a trvalo to navěky. Myslíte, že oni pro vztah nemuseli dělat nic, aby to vydrželo?
Je to možná dobou, kdy všichni se vším spěcháme, nejsme trochu spokojení a hned věci měníme nebo je to možná lidmi, protože si málo vážíme, říkáme si málo hezkých slov, místo toho vyčítáme a nadáváme.
Je jedna fráze z knihy Hledání Aljašky od Johna Greena:"Lidé byli stvoření, aby byli milování. Věci byly stvořeny, aby byly používány. Důvodem, proč je na světě chaos je, že věci jsou milovány a lidé jsou používaní." Jak mě tohle dostalo, když jsem to poprvé četla..
Neříkám ale, že k rozchodu nikdy nedojde. Samozřejmě že ano, když jeden podvede, když jeden na druhého kašle, kvůli dlouhodobým hádkám a podobně. Ale popravdě, nejdou některé věci zlepšit, snažit se, dokázat, co k druhému cítíme? Jen tak, protože nám na něm záleží? Co když o něho ve zlomku sekundy příjdeme a už nebude možnost získat ho zpět?
Mezi kolika páry je skutečná láska? Jde akorát o to, smířit se s tím, jaký je člověk, kterého jsme si vybrali, přizpůsobovat se mu, tolerovat ho a nesnažit se ho měnit. Taky si uvědomit, že ve vztahu jsou dva. Kdy ani jeden není pozadu nebo popředu, jdou prostě vedle sebe, ruku v ruce. Podporovat se, dělat si radost, myslet na toho druhého zbytečně se nehádat a dokazovat si to, co cítíte.
Doufám, že někde ještě láska je a že všichni máte tu svoji! Co si vlastně myslíte Vy?

Mějte se krásně! ♥

love, couple, and heart image

První fotky z foťáku

11. června 2016 v 17:11 | Barča
Ahoj! Dnešní článek je opět o fotkách a to z nového fotoaparátu Sony Cybershot DSC-HX300. Chtěla bych se o ně s Vámi podělit.


Pro více klikni na celý článek. ♥

Dopisování

9. května 2016 v 17:06 | Barča
Klasické dopisování se postupem času a doby stalo méně oblíbenou činností. Všichni přece můžeme napsat zprávy přes sociální sítě. Pravdou je, že tato záliba, oproti psaní na internetu, okrádá o více času. Přece jenom, musíme jít na poštu koupit obálky, poštovní známky, vymyslet obsah dopisu, přepsat ho, protože ručně psané dopisy dodávájí tomu všemu ještě větší kouzlo (i když jsou občas nečitelné) a opět s ním vyrazit k nejbližší poštovní schránce. Proč se tedy této zálibě pořád někdo věnuje?

Diary / Maturita, víkend

25. dubna 2016 v 20:44 | Barča
Ahoj všichni! Doufám, že si užíváte krásných jarních dnů, alespoň o trochu více než já. Bohužel jak to tak bývá, i nás po čtyřech letech na střední, čeká maturita. Proto si jara neužívám tak, jak bych chtěla.


Po příchodu domů mě nečeká nic jiného než učení, počítání a zase učení. První zkoušku, konkrétně praktickou, budeme dělat už v pátek. Tak nám držte palce, ať to všem výjde!

Také bych Vám chtěla ukázat fotku z tabla. Naše tablo bylo ve stylu Instagramu a myslím, že se opravdu povedlo!


Abych se z maturity a všeho okolo toho nezbláznila, jeden víkend jsem vypla. S přítelem jsme vyrazili do Olomouce do Zoo a na fotbal. V neděli se v mé vesnici konala pouť. Celý víkend jsem si opravdu užila!Vím, že článek byl krátký, ale chtěla jsem tím i vysvětlit, proč články budou méně.
Mějte se! ♥

INSTADIARY // Zima 2016

11. dubna 2016 v 17:43 | Barča
Ahoj všem! Doufám, že jste měli pohodové pondělí. Chtěla bych vám ukázat několik fotek, které jsem během zimních měsíců pořídila. Dnešní instadiary nebude popořadě v čase, nicméně ke každému příspěvku něco přidám. Dozvíte se tak, jak jsem se měla a co jsem dělala.


Klikni na celý článek. ♥

Jak dělám americké lívance.

4. března 2016 v 19:00 | Barča
Často se mi stává, že nemám nápady na snídani. Máš stejný problém jako já? Stačí si najít chviličku času na přípravu a můžeš si vychutnat skvělou snídani, jako mají Američané.

Co budeš potřebovat? (Porce pro dva lidi)

• 1 vejce
• 1/2 prášku do pečiva
• 1 lžíce cukru
• 2 lžíce oleje
• 75 g hladké mouky
• 100 ml mléka

Postup:
Mouku, kypřící prášek, cukr a sůl smícháme dohromady a promícháme. Do směsi přidáme olej a pomalu přiléváme mléko. Vše zašlehám ručním mixérem.
Smažíme na másle nebo na oleji, do zlatova.

Příprava je velmi snadná, k lívancům můžeš přidat také ovoce, marmeládu, nutellu nebo javorový sirup.

Mějte se krásně!
Barča ♥

Maturitní ples // Šaty, účes, doplňky

13. února 2016 v 17:00 | Barča
Ahoj všichni! Včerejší večer a dnešní noc patřily našemu maturitnímu plesu. A protože je plesová sezóna a právě se konají maturitní plesy, rozhodla jsem se Vám ukázat, co jsem si oblékla a jak vlastně probíhaly mé přípravy.


Pro více klikni na celý článek. ♥

INSTADIARY // Listopad, Prosinec 2015

2. ledna 2016 v 17:00 | MiKi
Vítám Vás u prvního článku v roce 2016. Abych uzavřela rok předešlý, rozhodla jsem se udělat instadiary za měsíce listopad a prosinec. Můžeme jít rovnou na to.

Listopad pro mě byl náročný hlavně co se týká školy. Proto jsem nikde nebyla a trávila jsem čas především škole a odpočinku.

INSTADIARY // Říjen 2015

3. listopadu 2015 v 18:22 | MiKi
Ahoj všem! Dnes jsem si pro vás připravila instadiary, tedy souhrn fotek především z mého Instagramu, ale také několik různých nezveřejněných snímků. Tak se pojď podívat, co jsem v říjnu zažila.


Pro více klikni na celý článek. ♥

Recept: Kávové muffins/cupcakes!

4. října 2015 v 17:42 | MiKi
Ahoj všem! Honí Vás mlsná a nemáte tušení co si dát? Nebo máte jenom chuť upéct něco sladkého? Pro tyto příležitosti přicházím s velmi jednoduchým receptem na kávové muffiny / cupcaky, který zvládne opravdu každý.


Pro přípravu klikni na celý článek. :)

Jak si zorganizovat čas?

13. září 2015 v 17:30 | MiKi
Protože nastalo září, každého studenta dříve nebo později, čeká škola. S tím přichází určité povinnosti, kvůli kterým máme méně a méně času. Přemýšlela jsem, jak všechno hravě stihnout, zvládat věci do školy a najít si ještě chvílku pro sebe a kamarády. Jestli máš ve svém časovém zorganizování tak trochu chaos, přečti si pár mých rad a vychytávek.

1. Pořiď si deník nebo diář!

Připadá ti dětinské vlastnit deník nebo diář se svými poznámkami? Máš pocit, že by jsi do něj nepsala? Kašli na veškeré obavy, mít diář je nutností v organizování času!

Writing planner

Prázdninové INSTADIARY // Červenec a Srpen 2015

4. září 2015 v 19:22 | MiKi
Dnešní článek bude opět plný fotek a zážitků, nyní z prázdnin. Tak doufám, že se vám bude líbit!

Protože je článek takový prázdninový speciál, začnu s výlety. První fotka je pořízena v Luhačovicích, kde jsem strávila krásné 3 dny. Druhá fotka je z výletu na kolech ve Všechovicích. Na třetím snímku jsem se snažila z hotelu zachytit noční Prahu, kde jsem byla se svým bývalým přítelem.
Pro více klikni na celý článek ♥

Mé nejoblíbenější aplikace.

28. srpna 2015 v 17:45 | MiKi
Dnes bych vám chtěla predstavit mé nejoblíbenější mobilní aplikace. Od sociálních sítí po aplikace na úpravu fotek.

V první řadě bych chtěla říct, že vlastním telefon Huawei 3C s Androidem 4.4.
Nemám Facebook, proto se zde neobjeví ani Messenger.


Moje nejoblíbenější aplikace je WeHeartIt. Zřejmě ji všichni znáte. Najdete zde miliony krásných obrázků, citátů a třeba i DIY. Weheartit doporučuji i na tapety do mobilu.
Mě můžete sledovat ZDE.


Ke zveřejňování svých fotek a k obdivování příspěvků kamarádů a celebrit používám Instagram. Tuším, že ho také zná každý.
Mě můžete sledovat ZDE.


Twitter je teď v Česku docela oblíbený. Já zde sleduju stránky s citáty a pár kamarádů. Občas přidám nějaký tweet, ale nějak to neprožívám.
Můžete mě sledovat ZDE.


K upravování svých fotografií nejraději používám VSCO CAM. Ovládání této aplikaci je jednoduché, rychlé a výsledek vypadá většinou krásně. Najdete zde spoustu možnosti a vychytávek k nejlepší úpravě.

Mým velkým pomocníkem je Kalendář Jorte. Můžu si do něj uložit různé události, narozeniny a svátky. Je velmi přehledný a jednoduchý.


Některé fotografie fotím přes velmi známou Retricu. Je to nejjednodušší způsob, jak mít rychle už upravenou fotku. Občas mi sice trvá, než vyberu správný filtr, ale jinak je parádní!


Ke psaní s kamarády používám nejčastěji Whatsapp nebo Skype. Na videa se dívám přes YouTube a písničky poslouchám buď na Spotify nebo v klasickém přehrávači, který mám v mobilu.Jelikož jsem student, často ve škole využívám slovníky. Jak německo-české tak anglicko-české. Také si hodně vyhledávám autobusové a vlakové spoje přes IDOS. InstaSize je nutností, pokud chcete přidávat fotky na Instagram, aniž by jste je museli ořezávat. Také mám jeden internetový obchod Aliexpress na který se občas dívám, když se mi už nechce zapínat počítač. Je super, že můžete objednávat věci právě na mobilu.


To byly všechny aplikace z Google Play, které používám a které mi někdy zachraňují život. :D
Mějte se krásně! ♥

Before I die.. // Bucket list 2

16. srpna 2015 v 17:30 | MiKi

INSTADIARY // Červen 2015

30. června 2015 v 15:17 | MiKi
Rozhodla jsem se napsat článek s plno fotkami především z Instagramu. Můžete tak vidět, kde jsem byla, co jsem zažila a mnoho dalšího.

Tyto hodinky jsem si objednala na Aliexpresu. Náramek se srdíčkem jsem dostala jako dárek a je z Primarku.
Druhá fotka je pořízena v místním parku.


pro více, klikni na celý článek

Before I die.. // Bucket list

29. dubna 2015 v 20:00 | MiKi
and in that moment, i swear we were infinite

Favourtie quotes..

28. dubna 2015 v 17:00 | MiKi
Tumblr | via Tumblr

Krásné ráno!

22. února 2015 v 11:36 | MiKi
Krásné ráno všem. Vzbudila jsem se okolo půl desáté, klasicky s tím, že mám chuť na něco sladkého. Po dlouhém rozhodování jsem si udělala lívanečky, které byly mimochodem hodně dobré. Až nad má očekávání.
Dnes nemám ani nic v plánu, takže se budu celý den flákat v pyžamu. :D A co vy? Jak budete trávit neděli?


Make a wish ! :)

26. srpna 2013 v 18:19 | MiKi

Díváte-li se v 11:11 na hodiny, něco si přejte. Je to magický čas, při kterém jsou stejná 4 číslice. Takové "make a wish" v češtině "přej si něco" je spíše v Anglii, Americe a zemích, kde je úředním jazykem angličtina. U nás se to říká většinou, když je 00:00 . Ale co, tradice jsou všude jiné. Každý by si ale měl něco přát, když padá hvězda. Přijde mi to takové až roztomilé. :) Takové přání v 11:11 by se mělo splnit, ale znáte to "mělo by". Třeba ... jednou.. :)

" Je 00:00 , něco si přej! "
true. | via Facebook

pro obrázky klikni na celý článek

Chuť psát.

20. července 2013 v 18:58 | MiKi
Znáte to. Po dlouhém dni, po škole, práci už nemáte náladu na nic. Jen se osprchovat, najíst, možná se jít projít a spát. Teď, když jsou prázdniny, je to jiné. Konečně mám zase chuť něco napsat. Bohužel ale ležím v posteli, jím dětské piškoty, které mimochodem pořád miluju, potichu poslouchám hudbu, přemýšlím, vlastně ani nevím o čem. Být nemocný má plno výhod. Nemusíte dělat nic, odpočinete si, máte na všechno čas a všechny starosti jsou v nedohlednu. No jo, jenže o prázdninách, aby mi bylo zle? To fakt nechci. Žádné starosti nemám, užívám si! Chodíme ven, opékáme, bavíme se, sportujeme. Není ani polovina prázdnin, je to pohoda!! Bohužlel letos ani nejedeme na dovolenou, doufám, že se dokážeme zabavit i v následujících dnech! :)
Ani nevím, jaký má tento článek smysl. Jsem jediná, která píše bez důvodu? Bez témata? Jen tak, do prázdna?
(2) Tumblr
 
 

Reklama